22. edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Inowrocławia

W sobotę 8 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyła się 22. edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia. Finaliści ze szkół inowrocławskich zmagali się, jak co roku, z pełnymi pułapek ortograficznych, najeżonymi trudnościami, specjalnie na tę okoliczność przygotowanymi tekstami.

 

Uczniowie klas IV- VI szkół podstawowych pisali tekst o zbliżających się wakacjach i wyborze kierunku wyjazdu - góry, morze lub jeziora.

 

Może Tatry ze śpiącym rycerzem na Giewoncie, urokliwym Morskim Okiem i pewnie wciąż jeszcze ośnieżonym Kasprowym Wierchem? Albo położone w południowo – zachodniej części kraju polsko – czeskie Sudety z przyjazną dla turystów Śnieżką, na szczycie której króluje obserwatorium. Chyba że wybierzemy  Krainę Tysiąca Jezior. Raj dla żeglarzy – jeziora Śniardwy, Mamry, Wigry, a i niemało atrakcji czeka w mazurskich Mikołajkach. Stamtąd warto by pojechać na Pojezierze Augustowskie.

 

Uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas VII i VIII szkoły podstawowej pisali znacznie trudniejszy tekst “Elką po Inie”.

 

I wreszcie wymarzony kres. Zaciągnięty z wahaniem hamulec i stop. Po tylutygodniowym kursie, po cosobotnich jazdach we mgle, mżawce i dmącym wietrze czas na finał. Ale ze spiżowo nieruchomej twarzy egzaminatora nic nie można było sczytać. Tylko półskinienie głowy i kartka z jakże upragnionym słowem: „Pozytywny”. A nowo upieczony prawie kierowca już drżącymi rękoma wybierał na swym złoto – srebrnym smartfonie numer do narzeczonej mieszkającej w położonym na kujawsko – wielkopolskim pograniczu nieodległym Pilichu.          

 

Nie zabrakło występów artystycznych umilających czas oczekiwania na werdykt jury - recytacja, śpiew i gra na skrzypcach - w wykonaniu utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu.

 

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się z udziałem gości: Magdaleny Kaiser, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury, Elżbiety Jardanowskiej, przewodniczącej Komisji Oświaty i Kultury. Złote pióra zwycięzcom I miejsca wręczył Wojciech Piniewski, zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia. Na zakończenie podziękował za wieloletnią pracę inicjatorce Dyktanda, przewodniczącej komisji, Danucie Chwastek oraz wszystkim członkom komisji. Laureatom gratulowała Małgorzata Bawolska, dyrektor SP 6.

 

Laureaci Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia 2019

W kategorii szkół podstawowych

 

  1. miejsce i złote pióro Krzysztof Kozłowski SP 11

  2. Martyna Różańska SP 4

  3. Halina Kłos SP 4 oraz Franciszek Czaplewski SP 11

  4. Aleksandra Sagalara SP 2

 

W kategorii klas VII, VIII oraz III gimnazjalnych

 

  1. miejsce i złote pióro Grzegorz Wesołowski SP 11

  2. Anna Kwiecińska SP 5

  3. Martyna Czachorowska SP 5

22. edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Inowrocławia  22. edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Inowrocławia

22. edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Inowrocławia  22. edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Inowrocławia  22. edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Inowrocławia

22. edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Inowrocławia  22. edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Inowrocławia  22. edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Inowrocławia22. edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Inowrocławia