Z życia klas

Modowe szaleństwo

Uczniowie klasy 1b bawili się w projektantów mody i krawców zarazem. Frajdy było mnóstwo, bo nauka przez zabawę wszystkich cieszy.

Modowe szaleństwo

Modowe szaleństwo

Modowe szaleństwo

Co słychać w Ib

Mikołajki przysporzyły dzieciakom mnóstwo radości, poszukiwanie upominków w szkolnym ogrodzie, słodycze od pani dyrektor i zabawy w klasie - to lubimy w szkole najbardziej.

Co słychać w Ib

Co słychać w Ib

Uczniowie klasy 1b brali udział w konkursie GÓRNICTWO W OCZACH DZIECKA. dzieci poznały ciężką pracę górnika i wykonały prace plastyczne - czapki górnicze i rysunek "Pod ziemią"

Co słychać w IbCo słychać w Ib

W czasie zdrowego dnia uczniowie 1b poznali piramidę zdrowego żywienia i sami zrobili owocowe szaszłyki.

Co słychać w IbCo słychać w Ib

Bezpiecznie do szkoły

25 września 2019 uczniów kl. 3b odwiedził pracownik Straży Miejskiej w Inowrocławiu. Spotkanie poświęcone było bezpiecznej drodze do szkoły. Dzieci bardzo dużo pamiętały z wcześniejszych lekcji na ten temat, ale powtórek nigdy dość.

Bezpiecznie do szkoły

Bezpiecznie do szkoły

 

O zdrowiu w 3b

Kolejne ciekawe zajęcia w klasie 3b.

Smacznie, zdrowo i kolorowo. Prawidłowe odżywianie bez tajemnic. Znamy piramidę żywienia, wiemy ile pić wody i że ruch to zdrowie. Znamy zasadę ,,W zdrowym ciele zdrowy duch".

O zdrowiu w 3b

O zdrowiu w 3b

O zdrowiu w 3b

 

Dzień Pandy

Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią p.Eweliną Walczak gościli w filii Biblioteki Miejskaiej na zajęciach wiedzowo-plastycznych z okazji Dnia Pandy.

Dzień Pandy

Święto szkoły w 1-3

Uczniowie klas II i III czytali tekst i tworzyli samodzielnie test czytania ze zrozumieniem, pisali notatki z informacji o planetach, wykonali glejt i pieczątki z ziemniaków, by ów glejt przypieczętować. dzieci przedstawiały także Mikołaja Kopernika jako postać żyjącą współcześnie.

Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek.

Święto szkoły w 1-3

Święto szkoły w 1-3

Zajęcia w terenie

Zima w tym roku dopisała śniegiem, więc w ruch poszły sanki , a zabawy na śniegu dostarczyły wszystkim wiele wrażeń i radości.

Zajęcia w terenie

 

Drzewa genealogiczne

W klasie III b odbyły się zajęcia o korzeniach oraz powinowactwie rodzinnym. Uczniowie starali się  z rodzicami zdobyć jak najwięcej informacji o historii rodziny. Projekt trwał dwa miesiące, a efektem są drzewa genealogiczne. Niektórzy z uczniów doszli aż do gałęzi pra-pra-pradziadków. Dobrze jest znać własne korzenie.

Drzewa genealogiczne

Drzewa genealogiczne

 

 

Lekcja o Francji

Klasa III b odbyła wirtualną podróż do Francji. Pani  Katarzyna Miklas przybliżyła dzieciom życie Francuzów.

Najpierw uczniowie obejrzeli film ,, Spacer po Paryżu” i wysłuchali ciekawostek o najważniejszych miejscach stolicy Francji.

Podczas filmu należało wyłapać z jego treści symbole narodowe. Dzieci pokolorowały flagę Francji i nauczyły się kilku słówek.

Potem odbyły się konkursy w grupach niebieskiej, białej, czerwonej. Najpierw z filmu Disneyland członkowie grup wyszukiwali postaci z bajek, rysowali wieżę Eiffla  po kawałku, a na koniec liderzy grup układali wieżę z kubków.

Finałem był poczęstunek.

Nauka przez zabawę świetnie się udała.

Lekcja o Francji

Lekcja o Francji

Lekcja o Francji

Szóstka dla Niepodległej

Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pań Iwony Koźmińskiej oraz Katarzyny Pytko przygotowali ciekawy program artystyczny z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. O 11.11 dzieci z klas młodszych przystapiły także do bicia rekordu w śpiewaniu hymnu w szkołach w całej Polsce.

Szóstka dla Niepodległej

Szóstka dla Niepodległej

Szóstka dla Niepodległej

 

Malucholada

W tegorocznych zmaganiach zajęliśmy V miejsce, bawiliśmy się świetnie, a publiczność dopingowała zawodników wspaniale.

Malucholada

Malucholada

Malucholada

Poznajemy kontynenty

Klasa III b odbyła wirtualną podróż  po kontynentach. Wiele informacji   dzieci przygotowały w formie albumu, folderu lub prezentacji i przekazały sobie podczas zajęć w grupach. Były piękne zdjęcia i ciekawostki.

Forma takich zajęć tak zaciekawiła uczniów,  że postanowili prowadzić je raz w miesiącu.

Już są ciekawi kolejnego tematu!

Poznajemy kontynenty

 

Zajęcia na basenie

Uczniowie naszej szkoły niektóre zajęcia wychowania fizycznego odbywają na basenie, ucząc się pod okiem trenera bezpiecznego i prawidłowego pływania.

Dzieci z klasy 3b uwielbiają zajęcia z pływania, korzystają także z zabaw w wodzie pod okiem opiekunów.

Zajęcia na basenieZajęcia na basenie

Zajęcia na basenie

Warsztaty o powietrzu

Na zaproszenie Biblioteki miejskiej uczniowie klasy 3b z wychowawcą I.Koźmińską uczestniczyli w warsztatach ekologicznych na temat ochrony czystości powietrza. Oprócz licznych ciekawostek przekazanych w formie pogadanki, prowadzący zajęcia przygotował wiele doświadczeń z udziałem dzieci.

Warsztaty o powietrzu

Czytanie ze Słodziakami

Przystąpilismy do akcji sieci Biedronka - czytanie z Gangiem Słodziaków. szkoła otrzymała pakiet pluszaków i materiały do zorganizowania akcji czytelniczej z konkursem. Udział w akcji promującej czytelnictwo wezmą wszystkie klasy 1-3.

Pierwsze zajęcia odbyły się w klasie 2b, gdzie wychowwcą jest N.Nietresta

Czytanie ze Słodziakami

Co słychać w klasie 2b

Segregacja, recykling, smog czy utylizacja to znane pojęcia dla uczniów klasy II b. Wiedzą oni także, że o Ziemię trzeba dbać. Posprzątali plac zabaw i ogródek dydaktyczny. Znaleźli też sposób na odpadki. Zrobili zabawki, mając przy tym świetną zabawę.

Co słychać w klasie 2b

Co słychać w klasie 2b

10 maja w klasie II b gościła pani doktor, internista Karolina Tworowska.Przybliżyła dzieciom budowę układu pokarmowego, czynności narządów oraz  choroby związane z nieprawidłowym żywieniem.

Przypomniała dzieciom piramidę żywienia i odpowiadała na ciekawe pytania dzieci.

Spotkanie pani doktor zakończyła zdrowym posiłkiem. Było ciekawie!

Co słychać w klasie 2b

 

Bale karnawałowe

W dniach 22 i 23.01.2018r. w naszej szkole odbyły się bale karnawałowe dla klas I-III.

 Dzieci zaprezentowały się w niezwykłych karnawałowych strojach, przebrane za  bohaterów znanych bajek oraz inne postaci.  Niektórych trudno było poznać, wszyscy budzili podziw.  Uczniowie i wychowawcy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki.

Tworzono rozmaite figury taneczne, tańczono solo i w parach. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Bale karnawałowe

Wycieczka do teatru

13 grudnia uczniowie klas 3c i 3d z wychowaczyniami pojechali do Torunia na spektakl "Wigilijna opowieść".

Dzieci zwiedziły teatr Baj Pomorski, obejrzały piękne przedstawienie i świątecznie nastrojone wróciły do szkoły.

Wycieczka do teatru

Wycieczka do teatru

Andrzejki w 2b

Uczniowie klasy 2b nie zapominają o andrzejkowych zwyczajach. Zorganizowano spotkanie andrzejkowe, na którym były wróżby, wybrano króla i królową zabawy andrzejkowej, losowano zawody przyszłości, wybierano imię przyszłej sympatii przez nakłucie szpilką serca z imionami, wróżono z kości i czytano porady na przyszłość.

Oczywiście było też smacznie i tanecznie!

Andrzejki w 2bAndrzejki w 2b

Andrzejki w 2bAndrzejki w 2b

Lekcja w Leroy Merlin

Uczniowie klasy 2a z opiekunkami uczestniczyli w zajęciach na zaproszenie firmy Leroy Merlin.

Uczniowie uczyli się przesadzać i pielęgnować rośliny doniczkowe, wykonali prace plastyczne i otrzymali upominki.

To była niecodzienna lekcja poza murami szkoły.

Lekcja w Leroy MerlinLekcja w Leroy MerlinLekcja w Leroy Merlin

Pamięć

Z okazji dnia Wszystkich Świętych, we wtorek 31 października 2017 uczniowie naszej szkoły oddali hołd obrońcom Inowrocławia, którzy 8 września 1939 r. bronili swojego miasta przed wojskami niemieckimi.

Uczciliśmy także pamięć pomordowanych w dniach 22-23.10.1939 roku w czasie „krwawej nocy” w inowrocławskim więzieniu.

Uczniowie zapalili znicze i uczcili pamięć Inowrocławian minutą ciszy.

Pamięć

 

Od ziarenka do chleba

Uczniowie z klas 1a i 3b wrócili z udanej wycieczki do ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Oćwieka niedaleko Żnina. Spedzili tam miło i pożytecznie czas na świeżym powietrzu. W programie pobytu były: lepienie i pieczenie bułek drożdżowych, robienie masła, jedzenie kiełbasek przy ognisku, zabawy ruchowe i zręcznościowe, spotkanie ze zwierzętami w mini-zwierzyńcu, pogadanka o dawnych pracach na wsi oraz inne atrakcje.

Od ziarenka do chleba

Święto szkoły w klasach I-III

Uczniowie klas młodszych obchodzili święto patrona M.Kopernika inaczej, niż ich starsi koledzy. W salach lekcyjnych poznawali sylwetkę astronoma, wykonywali prace plastyczne o tematyce astronomicznej  z surowców wtórnych, spotkali się na wspólnym podsumowaniu tego dnia i wręczeniu dyplomów.

Święto szkoły w klasach I-III

Święto szkoły w klasach I-III

Legendy o Inowrocławiu

W styczniu uczniowie klasy 3b zostali zaproszeni do filii Biblioteki Miejskiej na zajęcia o historii naszego miasta. Oprócz wykładu na temat legend i ciekawostek z historii Inowrocławia bibliotekarze przygotowali zabawy tematyczne z udziałem zbiorów czytelni tejże biblioteki.

Legendy o Inowrocławiu

Legendy o Inowrocławiu

Muzyka i architektura

W październiku uczniowie klas drugich gościli w filii Biblioteki Miejskiej na spektaklu z udziałem filharmoników bydgoskich. Dzieci poznały budowę niektórych instrumentów oraz miały okazję wysłuchać brzmienia na żywo instrumentów i głosów śpiewaków operowych.

Muzyka i architektura

Muzyka i architektura

 

Artyści z IIIb

7 czerwca w klasie III b po raz ostatni w tym roku szkolnym zagościł artysta malarz  Paweł Frąckowiak. Tym razem tematem zajęć plastycznych były perspektywa i architektura. Dzieci wykonywały swoje prace pod okiem artysty, bardzo sie starały i prace pan Frąckowiak ocenił jako ciekawe i zaskakująco dobre.

Artyści z IIIb

Goście w klasie 2b

Uczniowie klasy 2b po wcześniejszej wizycie w ratuszu miejskim zobowiązali sie napisać książkę o księciu Kazimierzu Kujawskim na prośbę członków stowarzynienia jego imienia. Przedstawiciele tegoż stowarzynienia odwiedzili naszą szkołę, aby podziękować za wykonanie zadania i prosić o pozwolenie upowszechnienia tego zbiorowego dzieła. 

Pogratulowali także twórczym dzieciom i wychowawcy Nastazji Nietresta.

Gośmi klasy 2b byli: prezes Stowarzyszenia księcia Kazimierza Kujawskiego, a jednocześnie sędzia Sądu Okręgowego  Mieczysław Oliwa oraz Wiesław Juchacz - sedzia Sądu Okręgowego w Bydgoszczy i prezes Stowarzyszenia Prawników Temida.

Goście w klasie 2b

Zajęcia o Inowrocławiu

W czwartek 2 czerwca w klasie III b uczniowie poszerzali swoją wiedzę o Inowrocławiu, dzięki uprzejmości pani Doroty Dominiczak-Głowackiej, która jest archeologiem. Obejrzały prezentację o powstaniu Inowrocławia i jego zabytkach. Zadawały też pytania związane z różnymi pobliskimi kościołami i zabytkami, na które Pani Dorota odpowiadała poszerzając wiedzę uczniów.

Następnie dzieci wykonały flagę miasta, rozwiązały krzyżówkę oraz na przygotowanym tle umieszczały kontury wybranego zabytku lub postaci związanej z Inowrocławiem. Na koniec wysłuchały treści opowiadania, któremu musiały dopisać zakończenie. Wyobraźnia ruszyła w ruch. Powstały ciekawe teksty. Podsumowaniem było rozdanie pucharów za rozwiązaną krzyżówkę oraz innych nagród za wykonywane zadania. Dzieci wyszły uśmiechnięte, z nagrodami i nowymi wiadomościami o Inowrocławiu.

Zajęcia o Inowrocławiu

Dzieci i dinozaury

12 maja w klasie III b gościła pani archeolog Dorota Dominiczak Głowacka, która przybliżyła dzieciom świat dinozaurów. Uczniowie obejrzeli prezentację o historii dinozaurów na Ziemi i film pokazujący różnorodność prehistorycznych stworzeń oraz ich odgłosy.Była też działalność plastyczno-techniczna. Dzieci składały wycięte przez siebie z tektury modele dinozaurów i wyklejały modele szkieletów według własnego pomysłu.

Takie zajęcia zawsze są mile widziane.

Dzieci i dinozaury

Uczniowie w ratuszu

Uczniowie  z klasy II b  z  wychowawczynią Nastazją Nietresta  uczestniczyli w zajęciach w ratuszu miejskim. Prezydent Miasta Ryszard Brejza, sędziowie Mieczysław Oliwa i Wieslaw Juchaczze Stowarzyszenia Imienia Księcia Kazimierza Kujawskiego przybliżyli dzieciom historię inowrocławskiego ratusza. Uczniowie mieli możliwość wcielić sie w role urzędników miejskich oraz radnych, zasypali także Prezydenta Miasta gradem pytań na temat spraw naszego miasta. Gospodarze ratusza byli pod wielkim wrażeniem wiedzy i dociekliwości naszych uczniów.

Uczniowie w ratuszu

A może francuski?

W poniedziałek 25 kwietnia w klasie III b zagościł język francuski.

Dzieci dzięki pani Ewelinie Walczak mogły przybliżyć sobie Francję jako państwo Unii Europejskiej, poznały proste słowa i symbole narodowe Francji. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie.

A może francuski?

 

Spotkanie z ratownikiem medycznym

  19 kwietnia 2016r. gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego, który na co dzień pracuje w inowrocławskim Pogotowiu Ratunkowym.

To było bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas trzecich.

Na spotkaniu ratownik zademonstrował procedurę postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy  w nagłych wypadkach. Pan ratownik opowiedział uczniom na czym polega jego praca, uświadomił jak należy zachować się w nagłych wypadkach, do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Podkreślił znaczenie tzw. ”złotych minut” ratujących życie poszkodowanego. Przypomniał także ważne telefony alarmowe .

Pan Marcin pokazał uczniom jak ułożyć rannego  w pozycji bocznej ustalonej jako pozycja bezpieczna dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan ratownik  wyjaśnił,  dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Opowiedział uczniom  jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność.

Po omówieniu zasad pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych, wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 

 

Zajęcia artystyczne w 3b

W klasie III b uczniowie postanowili wykonać modele przestrzenne wybranych elementów miasta lub wsi.

Sami zdecydowali co będą robić i wybrali makiety: gospodarstwa, osiedla, lotniska, jednostki wojskowej, parku i naszej szkoły. Cierpliwie pracowali, a prace wyszły doskonałe.

Zajęcia artystyczne w 3b

Po raz drugi klasa III b gościła pana Pawła Frąckowiaka - artystę malarza, który tym razem nie malował, a kleił. Dzieci wykorzystały plastikowe nakrętki od butelek i wykonały  małe dzieła sztuki.

Zajęcia artystyczne w 3b

 

Szlachetna akcja

W dniach od 7 do 18 grudnia w naszej szkole  uczniowie klas I-III  podjęli wyzwanie pisania listów i wykonania kolorowych kartek z życzeniami dla chorych dzieci – podopiecznych fundacji „Marzycielska Poczta”.

Wszyscy wykazali się pracowitością, zaangażowaniem i pomysłowością. W przygotowanie listów i kartek włożyliśmy mnóstwo serca, na myśl o nowych przyjaźniach i sprawieniu radości innym dzieciom.

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie akcji prezentowane są profile chorych dzieci wraz  z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

Szlachetna akcja

Wigilie klasowe

 22 grudnia - ostatni dzień nauki przed świętami i jednocześnie ostatni w 2015 roku był dla uczniów i nauczycieli wyjątkowy. Już od rana słychać było kolędy. Uczniowie pod opieką  wychowawców zadbali o świąteczny wystrój sal lekcyjnych. Piękne choinki, świąteczne wypieki i bożonarodzeniowe dekoracje wprowadziły wszystkich w cudowny przedświąteczny nastrój. W klasach pojawiły się wigilijne stoły nakryte  obrusami, opłatek, życzenia, wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek . Wigilie klasowe to podniosłe i wzruszające spotkania, które na długo zostaną w pamięci uczniów i ich wychowawców.

Wigilie klasowe

Tydzień Świątecznego Czytania

W ramach tygodnia czytania w klasie IIIb chętni uczniowie czytali codziennie fragmenty ulubionych książek, prezentując ich treść przed całą klasą ze specjalnie przygotowanej mównicy.

Tydzień Świątecznego Czytania

W czwartek i piątek 4 dziewczynki z kl. Vd czytały dzieciom z klasy IIb książkę pt. "W krainie śnieżnych bałwanków", a w klasie Ic bajkę  "Franklin przygotowuje święta". Po krótkiej pogadance na temat przeczytanych utworów i świąt dzieci otrzymały przygotowane przez dziewczynki kolorowe zakładki do książek oraz kolorowankę z postacią św. Mikołaja. 

Tydzień Świątecznego Czytania

 

Święto Pluszowego Misia

W minionym tygodniu uczniowie klas drugich wzięli udział w cyklu spotkań dla uczczenia Święta Pluszowego Misia. Poznawanie historii pluszowej zabawki oraz książki o Kubusiu Puchatku połączyliśmy z zabawami ruchowymi, piosenkami, prezentacją ulubionych pluszaków, które dzieci przyniosły do szkoły. Śpiewaliśmy piosenki o Uszatku i Colargolu, uczyliśmy misie latać, jechaliśmy misiowym pociągiem. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki z Puchatkiem, a w bibliotece wypożyczyły książki o misiach.

Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia

Spotkanie ze strażakami

Spotkanie ze strażakami

W dniu 28 października naszą szkołę odwiedziła jednostka   Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Strażacy przyjechali największym wozem ratunkowo - gaśniczym, wyposażonym w niezbędny sprzęt do ratowania ludzi i mienia w wypadkach drogowo-komunikacyjnych, pożarach i innych zdarzeniach losowych. Dzieci z klas drugich miały okazję wysłuchać krótkiej prelekcji na temat pracy strażaka, obejrzeć sprzęt ratunkowo-gaśniczy, założyć hełmy i ubrania strażaków. Dużym powodzeniem cieszył się kombinezon zabezpieczający przed ogniem i temperaturą - wszyscy chcieli go przymierzyć. Największą radość miały dzieci z pobytu w wozie strażackim. Strażacy również upewnili się, że wszystkie dzieci znają numer 998 do straży pożarnej. Dziękujemy strażakom za miłą wizytę i przyjemne emocje   z nią związane.

Spotkanie ze strażakami

Malucholada 2015

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zmaganiach zręcznościowo-wiedzowych pod nazwą MALUCHOLADA.

Klasy trzecie uczestniczyły w zmaganiach aktywnie, a młodsze dzieci kibicowały na trybunach. W tym roku nasza reprezentacja zajęła 5 miejsce, ale poziom był bardzo wyrównany i możemy też być dumni z naszych kibiców.

Malucholada 2015

 

Warsztaty rysunku

W  klasie IIIb realizowane są zajęcia z artystą malarzem panem Piotrem Frąckowiakiem.

To już czwarte zajęcia z cyklu. Dzieci bardzo je lubią,  bo za każdym razem pan Piotr odsłania nam nowe tajniki technik plastycznych. Zaczęliśmy zajęcia  od szkicu aby poznać zasady operowania światłem i cieniem.

 Buzie uczniów były ubrudzone węglem, ale prace wyszły nam świetnie.

Warsztaty rysunku

 

Zajęcia na basenie

Uczniowie klasy III b realizują zajęcia kultury fizycznej na basenie. Rodzice uczniów zorganizowali instruktora nauki pływania, pod okiem którego dzieci doskonalą swoje pływackie umiejetności. Taka alternatywa dla lekcji WF wszystkim bardzo przypadła do gustu.

Zajęcia na basenie

Malowanie w plenerze

 Ostatni raz w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z panem Pawłem Frąckowiakiem, zaprzyjaźnionym artystą malarzem. Wyszliśmy ze szkoły, aby  wybrać plenery dla naszych prac. Dowiedzieliśmy się jak ważna jest przestrzeń i jak ująć to, co widzimy na pierwszym planie oraz w tle i na co zwracać uwagę. Zakończyliśmy cykl trzech artystycznych zajęć.

Chcielibyśmy więcej! Dziękujemy panu Pawłowi Frąckowiakowi za poświęcony czas i szczyptę artyzmu!

Malowanie w plenerze

Konkurs pięknego czytania

Uczniowie klasy IIId wzięli udział w klasowym konkursie pięknego czytania. Pomysłodawcą była wychowawczyni Jolanta Krajewska. Konkurs odbył się w bibliotece szkolnej, uczniów oceniała J.Kraszkiewicz oraz pozostali uczestnicy konkursu. Każdy uczestnik czytał fragment opowiadania ze Świerszczyka bez uprzedniego przygotowania. A oto wyniki konkursu:

I miejsce  Mateusz Haczyński

II miejsce  Martyna Wicińska

III miejsce  Julia Gmerek i Amanda Jarowska

IV miejsce  Marika Kociszewska i Darek Grabowski

V miejsce  Mateusz Wilner i Szymon Gronczewski

Konkurs pięknego czytaniaKonkurs pięknego czytania

 

 

Magia w młynie wiedzy

Uczniowie klas III a oraz III b wybrali sie na wycieczkę do Torunia, gdzie połączyli zabawę z pogłębianiem wiedzy  za sprawą odwiedzin w toruńskim Młynie Wiedzy. W czasie pobytu w tym niezwykłym miejscu dzieci zwiedzały ekspozycje na 6 poziomach, poznawały zasady nauki i techniki, działania wielu urzadzeń, eksperymentowały i budowały. Po zwiedzaniu podziwialiśmy magię dwutlenku węgla w laboratorium chemicznym, gdzie w trakcie godzinnych zajęć instruktorzy prezentowali różne doswiadczenia chemiczne. W sklepiku na parterze mogliśmy kupić edukacyjne zabawki. Wszyscy świetnie sie bawili.

Magia w młynie wiedzy

Magia w młynie wiedzy

Spotkania z legendą

Klasa II b realizuje projekt "Spacer z legendą"polegający na poznawaniu legend i twórczym ich przetwarzaniem. Uczennice czytały legendy kolegom i koleżankom, wszyscy układali plany wydarzeń i wypowiadali się na ciekawe dla nich tematy. Powstały również rysunki do planów. Wykonano też plakaty ilustrujące legendy. Efektem działań twórczych jest legenda o powstaniu Solanek ułożona przez grupę dziewcząt.

Spotkania z legendą

Wycieczka do Bydgoszczy

16 kwietnia uczniowie klas Ia i IIc z opiekunami wybrali się do Bydgoszczy. W programie wyjazdu było zwiedzanie i warsztaty w Muzeum mydła i historii brudu oraz obejrzenie spektaklu w Teatrze Polskim. W Muzeum historii brudu poznalismy wiele ciekawostek o higienie naszych przodków, wszyscy uczniowie wykonali też własne mydełka w pracowni mydlarskiej. Na koniec można było kupić mydło, gąbkę, urządzenie do robienia baniek mydlanych lub zestaw do robienia mydeł w domu.

Wycieczka do Bydgoszczy

Po wizycie w muzeum autokar zawiózł nas do teatru gdzie obejrzelismy przedstawienie na podstawie książki Marii Kownackiej "Plastusiowy pamiętnik". Spektakl miał charakter interaktywny, aktorzy włączali widzów w dialogi, a dzieci bardzo żywo reagowały.W przerwie można było posilić się w bufecie i wymienic uwagi na temat przedstawienia.

Drugie spotkanie ze sztuką

Uczniowie klasy IIb gościli ponownie artsystę plastyka pana Pawła Frąckowiaka, który tym razem uchylał rąbka tajemnicy na temat malowania ludzkiej twarzy i zachowania proporcji w czasie szkicowania. Pan Paweł udzielał dzieciom szczegółowych instrukcji jak należy szkicowac twarz, uczniowie słuchali uważnie i powstały piękne prace plastyczne, piękne portrety. Było to dla dzieci wielkie przeżycie i juz zaprosiliśmy naszego gościa na zajęcia w plenerze.

Drugie spotkanie ze sztuką

Spektakl dla dzieci

Szkolny zespół teatralny pod kierunkiem pani Doroty Szczepańskiej przygotował przedstawienie pod tytułem "Latarenka". Widowisko obejrzeli uczniowie klas młodszych oraz dzieci z przedszkola "U Jasia i Małgosi". Treścią sztuki były perypetie świetlika, który szukał przyjaciół wśród owadów i pragnął dotrzeć do Księżyca, aby zaczerpnąć księżycowego blasku do swej małej latarenki. Dzieci z przedszkola z wielkim przejęciem odbierały grę swoich starszych kolegów.

Spektakl dla dzieci

 

 

Lekcja z lekturą

W klasie IIId dzieci w bardzo ciekawy sposób pracowały z lekturą "Anaruk chłopiec z Grenlandii". Wychowawczyni pani J.Krajewska zastosowała elementy oceniania kształtującego, każdy uczeń miał za zadanie przygotować informacje oraz rysunki na tematy związane z lekturą: fauna, zwyczaje mieszkańców Grenlandii, domostwa, harpuny, sposoby polowania. Dzieci pracowały z mapą, oglądały bogaty materiał ilustracyjny, uczyły się porównywania i wnioskowania , prezentowania przygotowanych wystąpień na forum klasy.

Lekcja z lekturą

 

W walentynkowym nastroju

Biblioteka szkolna i pani A.Dobecka zaprosiły dzieci do wykonania albumów "I love my family". Uczniowie wykonywali swoje prace częściowo w domu, a częściowo w szkole. Prac jest bardzo dużo, w róznych technikach i w różnym stylu. Podanie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi po feriach.

W walentynkowym nastrojuW walentynkowym nastrojuW walentynkowym nastroju

 

Zabawy karnawałowe

Uczniowie klas I- III uczcili czas karnawału na zabawach szkolnych 2,3,4 lutego. Bawili się wszyscy wspaniale przy muzyce prezentowanej przez DJ Michała. Obowiązywały stroje, jak na bal przebieranców przystało, rodzice zapewnili smakowite przekąski. Humory dopisały, szkoła tetniła radością.

Zabawy karnawałowe

Z Kodeksem na Ty

Klasa II b przygotowała dla dzieci z innych klas prezentację Z KODEKSEM NA TY, podczas której prezentowała wiersz  i piosenkę własnego autorstwa  oraz hasła dotyczące kodeksu obowiązującego w naszej szkole od 5 lat. Uczniowie  rozwiązywali test, uzupełniali kodeks brakującymi wyrazami. Swoje prezentacje pokazali kolegom z klas Id, Ie, If, IIa, IIIa. Dzieci przygotowane przez panią Iwonę Koźmińską wystąpiły także w czasie zebrań z rodzicami w ramach Targów 2.0, aby zapoznać rodziców z zasadami naszego kodeksu TIK.

 

Z Kodeksem na Ty

 

Zdrowie na talerzu

16 stycznia uczniowie klas II b i III c  uczestniczyli w spotkanie na temat zdrowego stylu życia. Organizatorem  konkursu o zdrowym żywieniu jest piekarnia - ciastkarnia "Piekuś". Firma ta dostarczyła nam pieczywo z dokładnym opisem składu każdego rodzaju wypieku. Na zajęciach omówiono podstawy prawidłowego żywienia, higienę przygotowywania posiłków i piramidę żywienia. Po zapoznaniu sie z teorią   zrobiliśmy kolorowe i smaczne kanapki , które z apetytem  zjedliśmy. Efektem spotkania z pieczywem jest plakat promujący zdrowy styl życia.

Zdrowie na talerzu

Wycieczka do fabryki bombek

Klasy I i II wraz z wychowawczyniami wybrały sie do fabryki bombek w Bydgoszczy. Dzieci poznały proces postawania bombek od zwykłej szklanej rurki poprzez formowanie na gorąco i ozdabianie aż do zakładania zawieszki na gotową juz ozdobę. Zwiedziły także wystawę choinek i ozdób choinkowych, posegregowanych tematycznie: bombki, sople, postacie zwierząt, serca, jajka, szopki, samochody itp. Z wystawy wszyscy przeszli do sklepu, aby kupić wybrane ozdoby. Na koniec dzieci otrzymały bombki z własnym imieniem.

 

Wycieczka do fabryki bombek

 

Wycieczka do fabryki bombek

Zajęcia artystyczne w IIb

12 grudnia  klasa II b gościła artystę malarza z Inowrocławia pana Pawła Frąckowiaka. Dzieci poznały historię pana Pawła, w której opowiedział, jak rodziła się w nim pasja do malowania, jak ciężko pracował aby osiągnąć taki poziom malarstwa.  Zademonstrował różne techniki malarskie, przedstawił sprzęty, których używa w plenerze,  pokazał obrazy z serii pejzaż, portret, martwa natura. Dzieci oglądały pocztówki świąteczne i potem tworzyły swoje, dowolną techniką. Oceniliśmy prace, a uczniowie otrzymali dyplomy za udział w warsztatach plastycznych. Dzieciom tak bardzo podobały się zajęcia, że pan Paweł Frąckowiak umówił się na cykl zajęć. Czekają nas tematy: postać ludzka i zajęcia w plenerze. Dziękujemy panu Pawłowi za ciekawe zajęcia. Było super!

Zajęcia artystyczne w IIbZajęcia artystyczne w IIb

Zajęcia artystyczne w IIbZajęcia artystyczne w IIb

Edukacja globalna

Uczniowie klasy IIIa udali się na zaproszenie Biblioteki Miejskiej na zajęcia z tematyki Edukacja Globalna.

Zajęcia poprowadziły panie bibliotekarki z filii dla dzieci przy ulicy Armii Krajowej. Najpierw wyjaśniono dzieciom termin: edukacja globalna, następnie uczniowie poznawali ciekawostki dotyczące kontynentu afrykańskiego, a szczegółowo omówione zostały geografia, kultura , świat roślinny i zwierzęcy Algierii. Uczniowie obejrzeli bogaty materiał ilustracyjny, wzięli udział w doświadczeniu: jak powstają wydmy, szukali kraju na globusie, poznali  niektóre zabawy dzieci Afryki. Na koniec wypełniły kartę pracy: cechy przystosowania zwierząt do życia na pustyni i wysłuchały bajki afrykańskiej "Jak mały dar stał się wielkim". W podsumowaniu spotkania wysnuto ważny wniosek, iż niezaleznie od kontynentu ludzie cenią podobne wartości i muszą znależć rozwiązania problemów  występujących w danym kraju.

Edukacja globalnaEdukacja globalnaEdukacja globalna

Edukacja globalnaEdukacja globalnaEdukacja globalna

Klasa małych poetów

W klasie II b wszyscy uczniowie zaangażowali  się w pisanie wierszy. Każdy napisał wiersz o sobie, o swoich zaletach i wadach, o swoich talentach. Powstał niezwykły album Sami o sobie , a czytając te wiersze mamy obraz klasy jako całości i każdego ucznia z osobna. Tak właśnie II b czyta i odkrywa. Zdjęcia prezentują uczniów stojących przy swoich wierszach, które prezentowane są w szkolnej galerii talentów.

Klasa małych poetówKlasa małych poetów

Klasa małych poetówKlasa małych poetów

Zajęcia z tancerzami

W październiku uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach ruchowych prowadzonych przez tancerzy. Na dużej sali gimnastycznej dzieci uczyły się różnych układów tanecznych pod okiem instruktorów spoza szkoły. Była to inna forma zajęć ruchowych w szkole i bardzo się dzieciom podobała.

Zajęcia z tancerzamiZajęcia z tancerzami

Zajęcia z tancerzamiZajęcia z tancerzami

Śniadanie daje moc

 Co roku w listopadzie dzieci szykują posiłek. Akcja Śniadanie daje moc ma  na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe i pachnące stołówki. Uczniowie samodzielnie pod kontrolą nauczycieli przygotowywali kanapki, sałatki warzywne i owocowe, szaszłyki, które potem z apetytem zjadali. Częstowali też innych: pyszne kanapki zawędrowały np. do biblioteki.

Dzięki takiemu smacznemu dniu i akcji ,,Warzywa i owoce w szkole" nasze maluchy zaczynają jeść wszystkie posiłki. Miejmy nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłości zdrowymi młodymi ludźmi. Dzień był super!

Śniadanie daje moc

Plac zabaw

Plac zabaw dla dzieci przy naszej szkole jest dobrze wykorzystywany. Uczniowie z klas młodszych bawią się tu podczas przerw pod opieką wychowawców, tutaj też odbywają się zajęcia w ramach WF. W godzinach popołudniowych na placu bawią się dzieci z osiedla pod okiem rodziców. Wszyscy chętnie tu przebywają, bo jest wesoło, bezpiecznie i miło dbać o kondycję na świeżym powietrzu przy pomocy nowoczesnego sprzętu.

Plac zabawPlac zabawPlac zabaw

Plac zabawPlac zabaw

 

Kółko taneczne i tenis

Oprócz nauki mamy zajęcia rozwijające nasze uzdolnienia. Tańce to rytmika, ruch przy muzyce, muzyka klasyczna, muzyka nowoczesna, kroki. mamy rozgrzewkę rytmiczną w kręgu, pociąg rytmiczny, taniec w parach i sami układamy kroki do wybranej muzyki. Treningi dają efekty: lepiej się ruszamy i występujemy przed publicznością. Brawa z widowni są najlepszą oceną naszej pracy.

Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie trenują podstawy tenisa ziemnego. Zaczynaliśmy od zabaw piłkami, potem rakietami, a teraz jesteśmy na etapie uderzania piłki rakietą sposobem dolnym i górnym.

 

Kółko taneczne i tenis

Wycieczka do Kruszwicy

Klasy IIIa oraz IIIb wybrały się 29 października do Kruszwicy. Tam gościlismy w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji o przyrodzie okolic Gopła, obejrzeli eksponaty mini muzeum przyrodniczego oraz film edukacyjny o walorach przyrodniczych Gopła. Po przerwie na posiłek ruszyliśmy na spacer po Kruszwicy, w czasie którego zwiedzaliśmy zabytki oraz park , a na zakończenie wszyscy bawili się świetnie na placu zabaw nad jeziorem.

Wycieczka do Kruszwicy

Ślubowanie pierwszaków

14 października odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość. Dzieci z klas pierwszych zostały  pasowane na uczniów oraz złożyły ślubowanie, że będą dokładać wszelkich starań na drodze do wiedzy i godnie reprezentować szkołę w imprezach i konkursach międzyszkolnych, a swoją postawą dadzą przykład wzorowego wychowanka Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu.

 

Ślubowanie pierwszakówŚlubowanie pierwszakówŚlubowanie pierwszaków

Ślubowanie pierwszakówŚlubowanie pierwszakówŚlubowanie pierwszaków

Spotkanie z poetą

Na zaproszenie Biblioteki Miejskiej klasy 2c, 3c oraz 3d wraz z opiekunkami odwiedziły Filię przy ul.Wilkońskiego, gdzie odbyło sie spotkanie autorskie. Tym razem dzieci poznawały twórczość Marcina Brykczyńskiego, który przybył do Inowrocławia po raz pierwszy. Autor czytał swoje wiersze, prezentował najnowsze wydania zbiorów poezji i opowiadał anegdoty ze swego życia. Uczniowie mieli możliwość zakupienia książek na minikiermaszu, a autor chętnie wpisywał autografy i odpowiadał na liczne pytania.

Spotkanie z poetąSpotkanie z poetąSpotkanie z poetąSpotkanie z poetąSpotkanie z poetąSpotkanie z poetą

Mały Mistrz

W klasie I a realizowany jest program wspomagający aktywność dzieci pod nazwą Mały Mistrz.

Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.Poszczególne bloki (sporty) przedstawione są w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby na nauczyciel realizował program według własnej koncepcji dopasowanej do możliwości placówki oświatowej.

Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza

Program prowadzą: wychowawca klasy Iwona Łach-Głowicka oraz nauczyciel kultury fizycznej Rafał Jelonek.

Mały Mistrz

II c rymuje

Wspominając letnie wakacje dzieci z klasy 2c układały wierszyki, oto jeden z nich:

MUSZELKA

Moja muszelka jest ładna i promienna.

Znalazłam ją na plaży.

O następnych wakacjach

będę z nią marzyć.

 

Elementarz dla pierwszaków

Uczniowie klas pierwszych odwiedzili  2 września bibliotekę szkolną , aby odebrać przygotowane dla nich podręczniki. Było tego sporo, gdyż mamy 6 klas pierwszych, a każdy uczeń otrzymał I część Elementarza oraz zeszyt ćwiczeń do nauki j.angielskiego.Poinstruowano tez dzieci, jak nalezy obchodzić się z wypożyczonymi podręcznikami. Maluchy były bardzo przejęte i ciekawe zawartości otrzymanych książek.

Elementarz dla pierwszaków

Święto Wolności na zajęciach komputerowych 4 czerwca 2014 Święto Wolności
Przygotowania do Festiwalu 2.0

Szkolny Festiwal 2.0 zbliża się wielkim krokami i poszczególne klasy przygotowuą swoje festiwalowe wystąpienia pod kierunkiem wychowawców. Podglądaliśmy przy pracy uczniów klas1b, 1c i 3a, jak uczyli się poszukiwania informacji w różnych źródłach i przetwarzania ich przy użyciu narzędzi TIK.

 

Przygotowania do Festiwalu 2.0

Przygotowania do Festiwalu 2.0Przygotowania do Festiwalu 2.0

Powrót do tradycji

Klasy 2 a oraz 2 b wybrały się na wycieczkę do miejscowości Oćwieka. Wyjazd miał charakter rekreacyjno-edukacyjny. W swojej leśnej siedzibie przywitał dzieci pan Robert Sobolewski, który zgrabnie składał rymy i zaprosił do poznawania tradycyjnych metod pracy na wsi.Uczniowie mieli mozliwość młócić cepem, poznali rodzaje zbóż i urządzenia do mielenia zieren na mąkę, upiekli własne bułeczki, które smarowali samodzielnie zrobionym masłem z wiejskiej śmietany.

Na powietrzu dzieci wzięły udział w spotkaniu z artystą plastykiem, pod którego kierunkiem wykonały obrazy na szkle. W czasie, gdy obrazki wysychały, chłopcy grali w piłkę, a dziewczynki zwiedzały mini-zoo. Wszyscy zakupili pamiątki w miejscowym sklepiku, a gwoździem imprezy było pieczenie kiełbasek i pianek przy ognisku.

Powrót do tradycjiPowrót do tradycjiPowrót do tradycji

Powrót do tradycjiPowrót do tradycjiPowrót do tradycji

Powrót do tradycjiPowrót do tradycjiPowrót do tradycji

Lekcje przyrody

Lekcje przyrody

W ramach projektu Twórczy Rozwój na rzecz Ochrony i Promocji Natury w województwie kujawsko-pomorskim w naszej szkole zorganizowano cykl zajęć przyrodniczych dla klas młodszych. Zajęcia prowadził animator projektu pan Waldemar Gierszewski. Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców naszego regionu.

Uczniowie zapoznali się z ciekawostkami na temat lasu, pięter roślinności oraz jego mieszkańców; przyjrzeli się dokładnie gatunkom drzew, liściom i strukturze drewna. Inne zajęcia pokazały dzieciom jak zadbać o leśne zwierzęta zimą, co lubią mieszkańcy lasu i jak żyją.

Spotkania te stanowiły inspirację i zachętę do poznawania walorów otaczającego nas środowiska i do wykonania ciekawych prac plastycznych.

Lekcje przyrody

Zespół taneczny

Uczniowie klasy 1 b trenują taniec nowoczesny pod kierunkiem wychowawcy pani Iwony Koźmińskiej. Zespół naszych zdolnych tancerzy nosi nazwę MINIATURKI i ma na swoim koncie pierwszy sukces w Międzyszkolnym Przeglądzie Zespołów Tanecznych. Tancerki z 1 b występują także w czasie szkolnych imprez.

Zespół taneczny

Lekcja o UE

Lekcja o UEUczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą uczestniczyli w lekcji tematycznej o Unii Europejskiej. Zajęcia odbyły się w Filii dla dzieci Biblioteki Miejskiej przy ul.Armii Krajowej, a zorganizowane były z okazji 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii.

Uczestnicy określili zajęcia jako bardzo ciekawe.

Filmik z wycieczki edukacyjnej.

 

Sukces Zosi

Sukces Zosi21 marca odbył sie konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, poświęcony twórczości Agnieszki Frączek. W grupie klas I nagrodzono naszą uczennicę Zosię Głowacką. która zajęła I miejsce. W grupie klas III wyróżniono Wiktora Droszcza z klasy III a.

Gratulujemy dzieciom i opiekunom: Iwonie Koźmińskiej i Nastazji Nietresta.

                                                                  

W grodzie Kopernika

11 marca klasy I c oraz III d pod opieką wychowawców i pań bibliotekarek odwiedziły miasto rodzinne Kopernika. Wycieczka do Torunia miała bardzo bogaty program. Rozpoczęliśmy wizytą w teatrze Baj Pomorski, gdzie obejrzeliśmy piękne przedstawienie AFRYKAŃSKA OPOWIEŚĆ. Na krótkim spacerze uliczkami Torunia podziwialiśmy zabytki i pomniki, zatrzymując się dłużej przy "krzywej wieży" i murach obronnych miasta. W czasie spacery dzieci mogły kupić pamiątki i słynne toruńskie pierniki. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Muzeum Piernika, gdzie poznawaliśmy tajniki wyrobu katarzynek i mogliśmy sami wypiec własne pamiątkowe ciastka.

W grodzie Kopernika

Ortofrajda

OrtofrajdaUczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie ortograficznym zorganizowanym przez Bibliotekę im.Kasprowicza w Inowrocławiu.dla tej grupy wiekowej . Uczennica klasy III d Maria Szydłowska zajęła w Ortofrajdzie I miejsce.

Kolejne nagrody to III miejsce dla Natalii Góra z klasy III b oraz wyróżnienia dla Arka Kaczmarka z III b i Kacpra Wojtasika z III c.

 Uczniów przygotowały wychowawczynie: Iwona Łach-Głowicka, Marzena Roszkowska oraz Dorota Przybylska.

Klasy I w bibliotece

Klasy I w biblioteceUczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie mianowani na czytelników biblioteki szkolnej. Po uroczystum pasowaniu otrzymali zakładki do książek, wykonane przez uczniów klas 5 i 6 na zajęciach Koła Bibliotecznego.

Każde dziecko mogło wreszcie wypożyczyć pierwszą książkę z biblioteki.

Nowi czytelnicy zapoznali się także z zasadami wypożyczania i poszanowania książek, które są włanością szkoły.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Na wstępie dyrektor szkoły Małgorzata Bawolska skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich    wśród braci uczniowskiej. Następnie dzieci z klas pierwszych przedstawiły przygotowany wspólnie  program artystyczny i złożyły uroczystą przysięgę.

Po ślubowaniu dyrektor szkoły Małgorzata Bawolska i wicedyrektor Wiesława Smagała pasowały  pierwszaków na uczniów. Każde dziecko otrzymało tarczę szkoły, pamiątkowy dyplom i słodką  niespodziankę.

Zaproszeni rodzice z wielką dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom.

[Rozmiar: 319039 bajtów]
 
 
 
Klub Bezpiecznego Puchatka

 We wrześniu uczniowie klas I przystąpili do realizacji programu edukacyjnego "Klub Bezpiecznego  Puchatka", którego celem jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczniów w drodze do szkoły, w szkole i w domu. Dzieci poprzez gry i zabawy zdobywały niezbędną wiedzę o bezpieczeństwie. W trakcie realizacji  programu zostało zorganizowane spotkanie z policjantami z Komendy Policji w Inowrocławiu. W dniach 18-22 listopada pierwszoklasiści rozwiązywali Wielki Test Bezpieczeństwa, który obejmował bezpieczeństwo w domu, w szkole, w drodze do szkoły i w Internecie.

[Rozmiar: 319039 bajtów]