Pedagog i psychologPedagog szkolny pracuje: 

poniedziałek

8.00 - 12.00

wtorek

11.15 - 16.15 

środa

8.00 - 13.00

czwartek

8.00 - 12.00 

piatek

8.00 - 12.00 

      Pedagog i psycholog

 

Pedagog i psycholog

Pedagog i psycholog

Pedagog i psycholog

Literatura pomocna rodzicom

Pedagog szkolny poleca książki pomocne rodzicom w definiowaniu i rozwiązywaniu problemów z dorastającymi dziećmi. Poradniki napisane przez wybitnych specjalistów podpowiadają,  jak ustrzec nasze dzieci przed uzależnieniami takimi,  jak : alkoholizm, narkomania, nikotynizm , lekomania i inne. 

Literatura pomocna rodzicomLiteratura pomocna rodzicomLiteratura pomocna rodzicom

Profilaktyka uzależnień

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień. Profilaktyką objęci są uczniowie klas VI w sesjach jesiennej i wiosennej, w ramach programu III Elementarz czyli 7 kroków. Programowi patronuje Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii ETOH z siedzibą w Warszawie. W cyklu 8 spotkań ( START + 7 kroków) młodzież poznaje negatywne skutki uzależnień wszelkiego typu, ćwiczy zachowania asertywne , dyskutuje na temat umiejętności ważnych w kontaktach z innymi ludźmi, poznaje zasady zdrowego i dobrego życia.

Zajęcia prowadzą przeszkolone realizatorki z wieloletnim doświadczeniem: Anna Soroka i Joanna Kraszkiewicz.

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Zachowaj Trzeźwy UmysłKampania "Zachowaj trzeźwy umysł"

Wychowawcy wraz z uczniami ze świetlicy szkolnej zaangażowali się w przedsięwzięcia ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej "Zachowaj trzeźwy umysł". Kampania rozwijała zainteresowania i pasje uczniów, zachęcała do współpracy z rówieśnikami i dorosłymi oraz uczyła asertywności. W ramach prowadzonej akcji odbył się konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych "Na tropie piękna". Dyplomy i nagrody otrzymały uczennice naszej szkoły: Julia Jaremek klasa Vb, Agnieszka Kędzierska klasa Vb i Agnieszka Dreliszak klasa IVb.

Dzieci z zaburzeniami autystycznymi

Dzieci z zaburzeniami autystycznymi