Po raz 21. Dyktando o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia

26 maja 2018 r. finaliści miejskiego Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia spotkali się  w Szkole Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu, aby zmierzyć się, jak co roku, z pełnymi pułapek ortograficznych, najeżonymi trudnościami, specjalnie na dzisiejszą okoliczność zredagowanymi tekstami.

 

Uczniowie klas IV- VI szkół podstawowych pisali tekst o Biegu  Piastowskim, który nieraz poprzedzony był chaotycznym treningiem, wyrzeczeniami, katorżniczymi przygotowaniami, wysublimowaną dietą tudzież  przebieżkami dróżek wzdłuż i wszerz, w głąb i w poprzek, często organizowanymi na łapu-capu. A wszystko to z potrzeby sportowych emocji, które w ogóle wiążą się z pożerającą ambicją, żarem rywalizacji, chęcią rewanżu i dopingiem rozwrzeszczanych kibiców.

 

Uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas VII szkoły podstawowej usłyszeli, że “Nie taki smog straszny”. Oto fragment tekstu:

 

Wpośród rzędów na wpół usychających ożędków i wpół rozwartych rogóżek snuły się półmgliste smużki.  To dziwne zjawisko zauważyli chyżo rychłowstający inowrocławianie. Znienacka zahurkotała im w głowach jednobrzmiąca myśl: „Smog! Wszechogarniające zewsząd ohydztwo i paskudztwo”.

Tak trwożliwie pomyślał i właściciel ponaddwuipółmiesięcznego shih tzu, który zmitrężył nieco na porannym spacerze, i hipochondryk – niezguła pędzący nieporadnie jak paciulok do pobliskiego szpitala, bo coś niedomagał, i team joggerów, którzy przygotowywali się do kolejnego ultramaratonu. A także inowrocławska grupa bluesowych Szulerów zmierzająca na późnopopołudniowy koncert.

 

Nie zabrakło występów artystycznych umilających czas oczekiwania na werdykt jury - recytacje, pokazy taneczne, gra na skrzypcach - w wykonaniu utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu.

 

Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się z udziałem gości specjalnych:  radna wojewódzka i zarazem nauczyciel języka polskiego Elżbieta Piniewska, Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marcinkowski, szefująca inowrocławskiej oświacie Magdalena Kaiser. Złote pióra zwycięzcom I miejsca wręczył zastępca prezydenta naszego miasta Wojciech Piniewski.  Laureatom gratulowała Małgorzata Bawolska, dyrektor SP 6.

 

Laureaci Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia 2018

 

W kategorii szkół podstawowych

  1. miejsce i złote pióro Bruno Bojanowski SP 6

  2. Grzegorz Wesołowski SP 11

  3. Martyna Różańska SP 4

  4. Jonasz Kościkiewicz SP Integracyjna

  5. Martyna Drabikowska SP 11

 

W kategorii klas gimnazjalnych

  1. miejsce i złote pióro Weronika Dąbrowska SP 14

  2. Natalia Szeliga SP Integracyjna

  3. Zuzanna Sobierajska SP 8

Po raz 21. Dyktando o Złote Pióro Prezydenta Miasta InowrocławiaPo raz 21. Dyktando o Złote Pióro Prezydenta Miasta InowrocławiaPo raz 21. Dyktando o Złote Pióro Prezydenta Miasta InowrocławiaPo raz 21. Dyktando o Złote Pióro Prezydenta Miasta InowrocławiaPo raz 21. Dyktando o Złote Pióro Prezydenta Miasta InowrocławiaPo raz 21. Dyktando o Złote Pióro Prezydenta Miasta InowrocławiaPo raz 21. Dyktando o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia

 
Więcej