Sport_______________________________________________________________________________________________

UKS SZÓSTKA INOWROCŁAW

Sport

_

Aktualności

Memoriał M. Świtalskiego 2016 - drużynowe biegi przełajowe

 

Memoriał M. Świtalskiego 2016 - drużynowe biegi przełajowe

Memoriał M. Świtalskiego 2016 - drużynowe biegi przełajowe

 

Memoriał M. Świtalskiego 2016 - drużynowe biegi przełajowe

Memoriał M. Świtalskiego 2016 - drużynowe biegi przełajowe

Dnia 26.04.2016 r. w Parku Solankowym i na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu odbyła się kolejna edycja drużynowych biegów przełajowych Memoriał M.Świtalskiego. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w kategorii chłopców i  II miejsce w kategorii dziewcząt. Na tak dobry wynik złożyły się wysokie miejsca i zdobyte punkty w poszczególnych biegach wszystkich uczestników. Nasza reprezentacja liczyła 32 biegaczy. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy.

                                       Wyniki klasyfikacji chłopców:

     I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 Inowrocław                 230 pkt

    II miejsce - Szkoła Podstawowa z Pakości                           224 pkt

   III miejsce - Szkoła Podstawowa w Janikowie                       196 pkt

   IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 16 Inowrocław               170 pkt

    V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 Inowrocław               155 pkt

 

Wyniki klasyfikacji dziewcząt:

     I miejsce - Szkoła Podstawowa   z Pakości                        283 pkt

    II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 Inowrocław                250 pkt

   III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 16 Inowrocław               230 pkt

   IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Janikowie                      198 pkt

    V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 Inowrocław              183 pkt

                                          VI miejsce – SP Racice                                                        152 pkt

 

Skład reprezentacji SP6 Inowrocław:

Adamiak Oliwia, Górska Julia, Polus Wanessa, Strehlau Karolina, Dembska Antonina, Dziedzic Maja, Kucharska Martyna, Wlaźlak Zuzanna, Ziółkowska Oliwia, Sabanovic Izabella, Łydkowska Sandra, Bednarek Aleksandra, Dreliszak Agnieszka, Witkowska Martyna, Arent Dominik, Grabowski Dariusz, Jaremek Michał, Linke Wiktor, Niedzwiecki Jakub, Podkowiński Dominik, Filipiak Jakub, Hałas Patryk, Kruk Mateusz, Regulski Filip, Starybrat Oskar, Willamowski Wiktor, Jabłoński Mateusz, Kawecki Piotr, Jankowski Piotr, Niespodziany Hubert, Pirański Konrad, Kępski Eryk, Pirański Konrad

Rambit 2016

 

Rambit 2016

Skład reprezentacji:

Zuzanna Szczepaniak, Agnieszka Dreliszak, Hanna Kotlarek, Laura Wcisło, Wiktoria Kukułka, Sandra Łydkowska, Mateusz Jabłoński, Paweł Milewski, Piotr Jankowski, Hubert Niespodziany, Eryk Kępski

Dnia 20.04.2016 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Inowrocławiu odbyła się Jubileuszowa  XV edycja turnieju sportowo - wiedzowego Rambit. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 4 z Inowrocławia.  Uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną w wyścigach rzędów, na którą składały się takie zdolności motoryczne jak: szybkość, zwinność, skoczność i koordynacja ruchowa. Dodatkowo zawodnicy musieli wykazać się wiedzą i odpowiadali na pytania z: języka polskiego, historii i przyrody. Zmagania zawodników obserwowali licznie zgromadzeni kibice, którzy rywalizowali między sobą o miano najlepiej kibicującej szkoły.

Najlepsi w zmaganiach sportowo - wiedzowych okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 4, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9, a czwarte miejsce Szkoła Podstawowa nr 11.

Warto docenić wysiłek fizyczny i intelektualny naszych uczniów: wygrali wszystkie 5 konkurencji sprawnościowych, w pierwszej konkurencji sprawnościowej byli na drugim miejscu, jednak w zadaniach sprawdzających poziom wiedzy z zakresu szkoły podstawowej byli najlepsi osiągając za każdym razem największą ilość punktów.

Najlepiej kibicującą szkołą została Szkoła Podstawowa nr4 w Inowrocławiu.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy!!!

Turniej powiatowy w piłce nożnej halowej chłopców

Turniej powiatowy w piłce nożnej halowej chłopców

 

Dnia 8 kwietnia 2016 w Janikowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w piłce nożnej chłopców. Nasza szkoła zajęła miejsce na najniższym stopniu podium! Gratulujemy.

 

 

1.SP Janikowo

 

2.SP Gniewkowo

 

3.SP 6 Inowrocław

 

4.SP Dąbrowa Biskupia

 

Skład: Jabłoński Mateusz, Maj Dawid, Milewski Paweł, Pirański Konrad, Kępski Eryk, Niespodziany Hubert, Jankowski Piotr, Dominiak Kacper

Wycieczka do Warszawy na sportowo

18 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, w trakcie której zaplanowane było zwiedzanie stolicy i kibicowanie zespołom grającym w V Turnieju Orlika o puchar Premiera RP.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęło się od Parku Ujazdowskiego i pomnika Ignacego Jana Paderewskiego. Następnie przeszliśmy do Łazienek Królewskich i pomnika Fryderyka Chopina. Dalej ulicami Warszawy przeszliśmy pod Pepsi Arenę (Stadion Legii Warszawa), a fani tego klubu mogli dokonać zakupu pamiątek w sklepie FanStore. 
W końcu dotarliśmy do Hali Centralnego Ośrodka Sportu na Torwarze, gdzie miały odbyć się mecze finałowe piłki nożnej dziewcząt i chłopców w kategorii młodszej i starszej w ramach V Turnieju Orlika o puchar Premiera RP. Meczom finałowym towarzyszyło wiele atrakcji przygotowanych w Strefach Kibica – zaplanowano wiele stanowisk sportowych, na których każdy kibic mógł sprawdzić swoją sprawność, wziąć udział w loteriach fantowych, wymienić poglądy, pozyskać autograf m.in. Anity Włodarczyk – medalistki olimpijskiej i rekordzistki świata w rzucie młotem, Sylwii Gruchały -  medalistki olimpijskiej we florecie, Roberta Sycza – mistrza olimpijskiego w wioślarstwie. Tradycyjnie zabawę z kibicami animowali znani sportowcy i komentator Dariusz Szpakowski oraz DJ Ucho (Dariusz Ślęzak). W przerwach między meczami mogliśmy oglądać występy grup gimnastycznych i pokazy akrobatyki sportowej w powietrzu. Po rozegraniu wszystkich meczy finałowych odbył się koncert Grzegorza Hyży - finalisty trzeciej edycji programu X Factor oraz uroczystość wręczenia pucharów i medali najlepszym drużynom tego turnieju.
Opiekunowie grupy zdecydowali, że w drodze powrotnej zwiedzimy jeszcze Starówkę w Warszawie. Dzieci mogły zobaczyć Plac Zamkowy przy którym stoi Zamek Królewski i kolumna Zygmunta III, kamienice Starego Miasta oraz pomnik Warszawskiej Syrenki – symbol Warszawy. Z okien autokaru uczniowie podziwiali Pałac Kultury i Nauki oraz Stadion Narodowy.
Wycieczkę możemy uznać za udaną, pełną atrakcji i wspaniałej zabawy .

 

Wycieczka do Warszawy na sportowoWycieczka do Warszawy na sportowoWycieczka do Warszawy na sportowoWycieczka do Warszawy na sportowo

Wycieczka do Warszawy na sportowoWycieczka do Warszawy na sportowo

          Wycieczka do Warszawy na sportowo

Sukcesy sportowe klas 4 -6