trwa inicjalizacja

Świetlica

Świetlica szkolna pracuje: 

poniedziałek

7.00 - 16.30

wtorek

7.00 - 16.30

środa

7.00 - 16.30

czwartek

7.00 - 16.30

piatek

7.00- 16.00 

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich.

W bezpiecznym i miłym otoczeniu staramy się zapewnić odpowiednie warunki do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrabiania prac domowych. 

Zajęcia, które prowadzimy wzbogacają wiadomości dziecka, rozwijają jego umiejętności, a jednoczesnie wychowują.

Co roku organizujemy "chrzest świetlicowy" dla dzieci z klas I. 
Przygotowujemy przedstawiania teatralne z okazji świąt, Dnia Ziemi, etc. 
Nasi wychowankowie biorą udział w konkursach palstycznych i akcjach charytatywnych.

Świetlica

Świetliki 2019/2020

29 października uczniowie zapisani do świetlicy szkolnej zostali pasowani na czonków braci świetlicowej. Po wykonaniu wielu ciekawych zadań i zapoznaniu się z Kodeksem radości otzrymali pamiętkowe dyplomy i lizaki.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę o przyjaźni.

Świetliki 2019/2020

Świetliki 2019/2020

Świetliki 2019/2020

Świetliki 2019/2020

Świetliki 2019/2020

Kopciuszek na wesoło

Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego przygotowali pod okiem wychowawców Świetlicy przedstawienie pod tytułem KOPCIUSZEK NA WESOŁO.

Spektakl obejrzały dzieci z klas 1-3 oraz nauczyciele. W bajkowe role  wcieliły się uczennice z klas od 2 do 6.

W trakcie przedstawienia zaproszono widzów do wspólnej zabawy.

Kopciuszek na wesoło

Kopciuszek na wesoło

Kopciuszek na wesoło

Kopciuszek na wesoło

Pasowanie Świetlików

16 października dzieci zapisane do świetlicy szkolnej zostały pasowane na członków świetlicowej gromady. Uczestniczyły w grach i zabawach przygotowanych specjalnie na tę uroczystość.

Pasowanie Świetlików

Pasowanie Świetlików

Pasowanie Świetlików

Prawo jazdy dla czarownic

Koło teatralne wraz z opiekunkami przygotowało  przedstawienie dla uczniów z klas 1-3 oraz dla dzieci z przedszkola "Natalka i Kubuś". Tytułowe Prawo jazdy było potrzebne młodym czarownicom, by móc czarować i latać na miotłach.

Szkolne aktorki wcieliły się w postaci Jagi, Trudy i Rudej oraz Jędzuni, która przeszkadzała głównym bohaterkom w realizacji zamierzenia. Spektakl bardzo się podobał naszym uczniom i zaproszonym gościom.

Prawo jazdy dla czarownic

Prawo jazdy dla czarownic

Prawo jazdy dla czarownic

Szkolny spektakl teatralny

26 stycznia zespół teatralny pod kierunkiem p.Magdaleny Goetz przedstawił spektakl pod tytułem KRÓL WARZYWNIAK I SZUKA ŻONY.

Akcja przedstawienia rozgrywa sie w zamku, gdzie podczas balu odbywa się casting na żonę dla króla. 

W wyniku wielu śmiesznych sytuacji wybranką zostaje Anka Mieszanka.

Do obejrzenia przedstawienia zaproszono uczniów  z klas I-III oraz dzieci z przedszkoli U NATALKI I KUBUSIA oraz JAŚ I MAŁGOSIA

Szkolny spektakl teatralny

Działania plastyczne

W grudniu 2016 dzieci zapisane do świetlicy szkolnej  wzięły udział w konkursie miejskim INOWROCŁAW NA CHOINCE zorganizowanym przez Inowrocławska Lokalną Organizację Turystyczną pod patronatem Prezydenta Ryszarda Brejzy. Zadaniem uczestników było przygotowanie bombki choinkowej z motywem Inowrocławia.

Amelia Walędziak z klasy Va zajęła I miejsce

Działania plastyczne

W styczniu 2017 uczniowie brali udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym, zorganizowanym przez SP nr 4

Tematem konkursu były uroki starego Inowrocławia.

Nasze sukcesy to: II miejsce Nadia Deneka kl.2a

oraz wyróżnienia: Zuzanna Cichocka kl.2a , Michalina Helińska kl.3b

Działania plastyczne

Bralismy takze udział w konkursie na laurkę z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowanym przez Młodziezową Radę Miasta Inowrocławia. Zgłoszone prace zostały przekazane osobom starszym, pensjonariuszom dziennego domu opieki w Inowrocławiu.

 

 

 

Pasowanie 2016

Na początku listopada miała miejsce w świetlicy szkolnej ważna uroczystość. Dzieci zapisane do świetlicy szkolnej zostały pasowane na członków swietlicowej braci, uczestniczyły w zabawach i zgaduj zgaduli przygotowanych z tej okazji przez starszych kolegów  pod kierunkiem pani M.Goetz

Pasowanie  2016

Ślubowanie świetlików 2015

W świetlicy szkolnej 19 października  uroczyście przyjmowano uczniów klas pierwszych w poczet braci świetlicowej. Oprócz złożenia ślubowania dzieci brały udział w turnieju zagadek, zosatały pasowane na szkolne Świetliki, otrzymały pamiatkowe dyplomy i lizaki.

Ślubowanie świetlików 2015

Bajkowy kogel mogel

Wychowawcy swietlicy szkolnej przygotowali z uczniami przedstawienie pod tytułem "Bajkowy kogel mogel". Młodzi aktorzy odsłonili kulisy zamieszania w świecie bajek i baśni, a widzowie podziwiali bajkowy galimatias i zdolności komediowe swoich kolegów. Była to bardzo udana premiera teatralna.

Bajkowy kogel mogel

Czytanie z morałem

Wychowawcy świetlicy wzięli udział w szkolnych Targach 2.0 realizując zadanie "Czytamy i odkrywamy". Cały tydzień od 26 do 30 stycznia czytano dzieciom bajki i opowiadania z morałem. Po wysłuchaniu treści dzieci rysowały odgadnięte morały i odkrywały, że w literaturze można znaleźć uniwersalne wartości tak wazne w życiu człowieka.

A oto mała galeria prac plastycznych dzieci zapisanych do świetlicy:

Czytanie z morałemCzytanie z morałem

Czytanie z morałemCzytanie z morałem

Koło teatralne przedstawia

Świetlica szkolna zaprosiła uczniów klas I-III na przedstawienie o tematyce świąteczno-noworocznej. Członkowie kółka teatralnego pod kierunkiem opiekunek M.Goetz i M.Małek-Graczyk przygotowali spektakl oparty na zmodyfikowanym scenariuszu pod tytułem " Na wysokościach", którego treścią są przygotowania ludzi i Aniołów do świąt Bozego Narodzenia.

Koło teatralne przedstawia

Ślubowanie świetlików

22 października odbyła się coroczna uroczystość przyjęcia dzieci z klas I do świetlicowej gromady. Gośćmi uroczystości byłi uczniowie dwóch klas pierwszych z wychowawczyniami, panie dyrektor i wicedyrektor szkoły. Dzieci zapisane do świetlicy szkolnej uczestniczyły w "sprawdzianie" kindersztuby świetlicowej, złożyły ślubowanie i zostały mianowane na członków świetlicowego bractwa. Przypieczętowaniem pasowania było wręczenie dyplomów i słodyczy.

Ślubowanie świetlików

Wizyta w bibliotece

W czwartek grupa dzieci odwiedziła biblioteke szkolną. Uczniowie zapoznali się z ofertą czasopism prenumerowanych przez szkołę. Poszukiwali także materiałów o jesieni, czytali fragmenty tekstów, które ich zainteresowały. Wypożyczyli kilka czasopism na dalsze zajęcia w świetlicy.

Wizyta w biblioteceWizyta w biblioteceWizyta w bibliotece

Inscenizacja dla dzieci

28 maja 2014 świetlica szkolna zaprosiła uczniów klas 1 - 3 na spektakl teatru szkolnego. Dzieci uczęszczające na zajęcia Kółka Teatralnego przygotowały inscenizację pod tytułem : Nie ma tego złego. Jest to historia tajemniczego zniknięcia z różnych bajek złych bajkowych postaci. Reakcje widzów przedstawienia  dowodzą, że wszyscy dobrze się bawili i spektakl bardzo się podobał.

Inscenizacja dla dzieci

3xff#e81120xhx#e8d911xhx#1fe811xhx#1133e8xhx#e811ccxhx#e88d11xff2xff✐ xfxxfx✏xfxxfx✎ xfxxfx✏xfxxfx✐xfxxfx✎ xff20xff100xff100xff3xff0xff50xff0

Konkurs na laurkę

Dzieci zapisane do świetlicy szkolnej wzięły udział w konkursie ogłoszonym przez Klub KSM Kopernik. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką laurki na Dzień Matki. Do konkursu zgłosiło się ok.70 uczestników. Jury wyróżniło najciekawsze prace. Nagrody  otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły:

Małgorzata Mikołajczak kl.5b

Emilia Strehlau kl.5b

Daria Modrzejewska kl.5b

    Uczniów przygotowała pani Lucyna Michalak

Świąteczny spektakl

Świąteczny spektakl

19 grudnia 2013 dzieci z Koła Teatralnego działającego przy świetlicy szkolnej przygotowały dla kolegów z klas 1-3 przedstawienie zatytułowane "Bunt świętego Mikołaja". Opiekę reżyserską sprawowały wychowawczynie: Magdalena Goetz oraz Monika Małek-Graczyk.

Treść przedstawienia znakomicie wprowadziła widzów w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Pasowanie świetlików

Pasowanie świetlików

23 października 2013 roku w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na "świetlików". Hasło wiodące całej uroczystości brzmiało "Bajki i baśnie, które znamy". Wszystkie "świetliki" złożyły uroczyste ślubowanie w obecności pani wicedyrektor, wychowawców, koleżanek i kolegów.

Na koniec otrzymały dyplomy i słodkie upominki.

Udział w kampanii

                               Udział w kampanii

                                                           Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł"

Wychowawcy wraz z uczniami ze świetlicy szkolnej zaangażowali się w przedsięwzięcia ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej "Zachowaj trzeźwy umysł". Kampania rozwijała zainteresowania i pasje uczniów, zachęcała do współpracy z rówieśnikami i dorosłymi oraz uczyła asertywności. W ramach prowadzonej akcji odbył się konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych "Na tropie piękna". Dyplomy i nagrody otrzymały uczennice naszej szkoły: Julia Jaremek klasa Vb, Agnieszka Kędzierska klasa Vb i Agnieszka Dreliszak klasa IVb.

Kopciuszek

Kopciuszek

Już po raz drugi w tym roku uczniowie z kółka teatralnego zaprosili na   swój  występ swoich młodszych kolegów i koleżanki. Tym razem dzieci z klas I – III obejrzały przedstawienie zatytułowane „Kopciuszek”.

Ku zaskoczeniu widowni nie była to jednak historia Kopciuszka, którą wszyscy znają z dzieciństwa. Pod tym znanym tytułem kryła się zabawna przygoda bohaterów znanych bajek m.in. Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka i Królewny Śnieżki. Publiczności bardzo podobały się wszystkie śmieszne scenki oraz bardzo dobra gra aktorów. Półroczną pracę artystów i ich opiekunek pani Magdaleny Goetz i pani Moniki Małek nagrodzili gromkimi brawami.

Jestem sobie mały miś...

Jestem sobie mały miś...We  wrześniu 2011 r. dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w konkursie plastycznym pt "Jestem sobie mały miś, śmieszny miś..." zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Inowrocławiu. Prace były inspirowane książkami o Misiu Uszatku autorstwa Czesława Janczarskiego oraz filmem animowanym "Miś Uszatek".
W kategorii wiekowej I-III zdobyliśmy następujące nagrody:


I miejsca - Julia Kozaczyk (III) oraz Liwia Sobczak (III)
II miejsce - Zuzanna Niekłań (II)
III miejsca - Agnieszka Kędzierska (III) oraz Vanessa Ostrowska (III)
wyróżnienie - Helena Kliber (I)

Prace przygotowane były pod opieką wychowawcy świetlicy - Lucyny Michalak

                                    Jestem sobie mały miś...

Świetlicowy chrzest

Świetlicowy chrzest20 października 2011r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na członków gromady świetlicowej.
Zaprosiliśmy klasy Ia i Id wraz z wychowawcami oraz wicedyrektora szkoły panią Wiesławę Smagałę.
Do gromady świetlicowej przyjęto w tym roku szkolnym 17 dzieci. Zadania, konkursy i zabawy, w których brały udział pierwszaki miały  wspólne hasło: "Bajki i baśnie, które znamy".
Pod koniec uroczystości dzieci otrzymały słodki upominek oraz pamiątkowy dyplom.