Warsztaty chemiczne na Politechnice

12 lutego 2019 r. uczniowie klas 8 odwiedzili Politechnikę Poznańską - Wydział Chemii. W pierwszej kolejności zaproszeni zostali na warsztaty odbywające się w pełni wyposażonych pracowniach chemicznych. Tam pod okiem pracowników Politechniki każdy samodzielnie wykonywał przygotowane specjalnie doświadczenia chemiczne mające na celu przybliżenie uczniów do bardzo interesującego i pełnego niespodziewanych i zaskakujących wyników badań przedmiotu, jakim jest chemia. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zwiedzenia innych pracowni chemicznych, sal wykładowych i wysłuchania ciekawych informacji o wydziale i przebiegu studiów chemicznych, które przedstawił pan Wojciech Smulek.

Serdeczne podziękowania składamy paniom Agnieszce Zgoła-Grześkowiak, Justynie Jaskólskiej, Klaudii Huszli Justynie Werner oraz panom Robertowi Rydlichowskiemu, Robertowi Frankowskiemu, Krzysztofowi Sójce.

Warsztaty chemiczne na Politechnice   Warsztaty chemiczne na Politechnice

Warsztaty chemiczne na Politechnice   Warsztaty chemiczne na PolitechniceWarsztaty chemiczne na Politechnice