XX edycja Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia

27 maja 2017 r. w naszej szkole 45 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w XX jubileuszowej edycji Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia.

Oto początek tekstu dla gimnazjalistów:

Ni stąd, ni zowąd nasze późnomajowe lub niekiedyż wczesnoczerwcowe inowrocławskie dyktando kończy równiuteńkie dwadzieścia lat. To już nie żadne chimerycznie niedojrzała i sfochowana beksa-lala ani trzpiotowate fiu bździu, ale rad nierad jest dalej niż w pół drogi, bo prawie obunóż w krainie dojrzałości.

Fragment tekstu dla szkół podstawowych:

Historia naszpikowanego megatrudnymi wyrazami dyktanda jest chlubą naszego ponadsiedemdziesięciopięciotysięcznego miasta przeuroczo położonego na Równinie Inowrocławskiej. Dwudziestoletnia tradycja wyryta na kartach historii przez superzdolnych mistrzów ortografii może urzec niejednego hejtera grzmiącego różnorakimi komentarzami.

 

Teksty dyktand od 20 lat są przygotowywane specjalnie na tę okazję pod czujnym okiem pani Danuty Chwastek.

Oczekiwanie na wyniki konkursu  uatrakcyjniły występy utalentowanych uczniów naszej Szkoły. W ich przygotowanie zaangażowały się panie: I. Koźmińska, K. Koczorowska i J. Kowalczyk. 

 

A potem na salę wjechał… tort jubileuszowy i nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu z udziałem gości specjalnych. Na jubileuszowej gali pojawili się: radna wojewódzka Elżbieta Piniewska, przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marcinkowski, zastępcy Prezydenta Miasta Inowrocławia - Wojciech Piniewski
i Ewa Witkowska
, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Magdalena Kaiser oraz wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Maria Stępniowska. Gościom towarzyszyła dyr. M. Bawolska. Gościliśmy też dyrektorów innych szkół inowrocławskich.

 

Laureaci Dyktanda o Złote Pióro Prezydenta Miasta Inowrocławia 2017

W kategorii szkół podstawowych

  1. miejsce i złote pióro Marcel Wiśniewski SP 11

  2. Bruno Bojanowski SP 6

  3. Jakub Filipiak SP 6

  4. Grzegorz Wesołowski SP 11

  5. Marta Furmaniak SP 2

 

W kategorii gimnazjów

  1. miejsce i złote pióro Aleksandra Augustin Gimnazjum nr 3

  2. Weronika Ziębicka Gimnazjum nr 4

  3. Zuzanna Sobierajska Gimnazjum nr 3