Zajęcia klas trzecich w terenie

Pod koniec września klasy  trzecie wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczki.   

Klasy IIIa i IIIb pojechały do lasu w Balczewie.  Na miejscu odbyły długi spacer przez las. Uczniowie obserwowali przyrodę i zachodzące w niej wczesną jesienią zmiany. Wszystko notowali w kartach obserwacji. Trzecioklasiści przypomnieli sobie warstwową budowę lasu. Niektórzy uzbierali grzyby. Na odpoczynek wszyscy zatrzymali się koło leśniczówki. Tam  wspólnie bawili się, grali w piłkę, wspinali po przeszkodach i zjedli ze smakiem zabrane ze sobą kanapki. Niektórzy robili sobie grzanki przy ognisku. Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda i humory wszystkim dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili do szkoły.

Na początku października na wycieczkę do lasu wybrały się również klasy III c i III e wraz z wychowawczyniami . Podczas zajęć dzieci rozpoznawały niektóre gatunki  drzew, podziwiały piękno i bogactwo środowiska leśnego, nabywały umiejętności opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt,  wnioskowały na temat skutków negatywnych działań człowieka wobec środowiska. Uczniowie mierzyli również obwody drzew oraz zbierali skarby lasu. Wszyscy chętnie uczestniczyli też w wyścigach par oraz sprawdzali swoje umiejętności w rzucaniu szyszkami do celu. Wyjazd był bardzo udany.

Zajęcia klas trzecich w terenie

Zajęcia klas trzecich w terenie

Zajęcia klas trzecich w terenie